ایزوگام,قیمت ایزوگام دلیجان,ایزوگام دلیجان,ایزوگام شرق,فروش ایزوگام دلیجان,خرید ایزوگام

عایقكاری بامهای تخت، تراسها و بالكنها

تاریخ:دوشنبه 2 تیر 1393-11:11 ق.ظ

1) سطح زیرسازی سیمنتی یا ریگ آسفالت باید كاملاً تمیز شود.
2) یك قشر قیر 70/60 به صورت ذوب شده و به میزان حدود 2 كیلوگرم در مترمربع به طور یكنواخت بر روی سطوح افقی و قائم بام پخش گردد، به نحوی كه این سطوح را كاملاً بپوشاند. مصرف قیر مایع زودگیر RC2 در هوای سرد بهتر از قیر ذوب شده است.
3) یك گونی خشك پاک بر روی سطح قیراندود پهن نموده و پس از رفع چروك خوردگیهای احتمالی آن را بر روی سطح بام فشار دهند، به قسمی كه در همه جا كاملاً به لایه قیر بچسبد.
4) لایه‌ای از مخلوط هموژن قیر 70/60 و قیر دمیده (برای اقلیمهای معتدل و سرد قیر 25/85 و برای نواحی گرمسیر و نقاط گرم ساختمان قیر 15/90) به حالت مذاب و به اندازه 5/1 كیلوگرم در هر مترمربع به صورت یكنواخت بر روی گونی پخش گردد.
5) یك لا گونی دیگر با شرایطی كه در بند 3 گفته شد، عمود بر لایه زیرین بر روی سطح قیراندود گسترده شود.
6) چنانچه عایقكاری مطابق نقشه‌ها و مشخصات بیش از 2 لا گونی و سه قشر قیر باشد، لایه‌های بعدی قیر و گونی بر طبق بندهای 3 و 4 اجرا گردند.
7) قشری از مخلوط قیر ذوب شده 70/60 و قیر دمیده به نسبت 1 به 2 به میزان 5/1 كیلوگرم در مترمربع بر روی آخرین لایه گونی پخش گردد.
8) لایه‌های عایق قائم دیوارهای دست‌انداز پیرامون بام، دور محل عبور كانالهای كولر و هواكشها و دودكشها و لوله‌های تأسیسات و مانند اینها را باید حداقل 30 سانتیمتر بالاتر از سطح بام اجرا نموده و به عرض حداقل 10 سانتیمتر به طور افقی روی دیوار برگرداند و لایه محافظ عایق روی آنها را اجرا كرد. برای جلوگیری از تماس لایه‌های عایق قائم با سطوح گرم و دودكشها، باید قبل از عایقكاری دور دودكشها را با یك لایه عایق حرارتی یا مصالح مجوف پوشانده و سپس اقدام به عایقكاری قائم نمود.
9) در لبه‌های بالكنها و تراسها در نقاطی كه به جای دیوار جان‌پناه، نرده پیش‌بینی شده است، باید ماهیچه‌ای از ملات سیمان 3 : 1 به ضخامت حداقل 5 سانتیمتر ایجاد گردد و عایقكاری روی آن اجرا شود.
10) عایقكاری محل لگنچه، ناودان باید با دقت كافی انجام گیرد و در این محل لایه اول عایق باید تا داخل لوله آب‌رو ناودان اجرا شود، سپس كف‌خوابی به ابعاد حداقل 50 * 50 سانتیمتر از ورق مسی یا فولاد گالوانیزه بر روی این لایه عایق قرار داده شود، لایه‌های بعدی عایق روی این كف‌خواب، اجرا و تا داخل لوله كف‌خواب ادامه یابد و بالاخره صافی آب‌رو بر روی آنها قرار داده شود. چنانچه محل ناودان در گوشه بام قرار گیرد، كف‌خواب باید به شكل هندسی مناسب بوده و در محل برخورد با دست‌انداز یا دیوار دارای لبه‌های قائم باشد.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic