ایزوگام,قیمت ایزوگام دلیجان,ایزوگام دلیجان,ایزوگام شرق,فروش ایزوگام دلیجان,خرید ایزوگام

نکاتی مهم در مورد نصب ایزوگام

تاریخ:دوشنبه 2 تیر 1393-11:12 ق.ظ

ـ عایقكاری بر روی سطوح مرطوب مجاز نیست، زیرا در غیر این صورت حبابهایی در زیر قشر عایقكاری تشكیل می‌شود كه با گرم و سرد شدن هوا و حركات جزئی اجزای ساختمان و یا وارد شدن ضربه به سطوح عایق، ممكن است دچار پارگی و صدمه گردند.
ـ قیرهای جامد را تا هنگامی كه گرم و روانند، باید به مصرف رساند.
ـ عایقكاری در دمای كمتر از 4+ درجه سلسیوس، نباید انجام شود.
ـ قیرهای مورد مصرف را نباید بیش از 177+ درجه سلسیوس حرارت داد، زیرا مواد فرار آنها جدا شده و ویژگیهای مطلوب قیر از دست می‌روند.
ـ راه رفتن روی سطوح عایقكاری شده و مصالح عایق پیش‌ساخته، باید با احتیاط و با استفاده از كفشهای بدون میخ انجام شود، در صورتی كه كفش مخصوص در دسترس نباشد، می‌توان با یك قطعه گونی زیر و روی كفشهای عادی را پوشاند و از آنها استفاده كرد.
ـ مصرف میخ برای محكم كردن لایه‌های عایقكاری، به هیچ وجه مجاز نمی‌باشد.
ـ از افتادن اشیا بر روی سطوح عایقكاری شده، باید جداً جلوگیری نمود.
ـ لایه‌های عایق باید از هر طرف حداقل ده سانتیمتر همدیگر را بپوشانند و با قیر مناسب كاملاً به هم چسبانده شوند. در همپوشانی لایه‌ها باید دقت نمود كه لایه‌های رویی در سمتی قرار گیرند كه مطابق شیب‌بندی انجام شده، آب از روی آنها به سمت لایه زیری سرازیر گردد.
ـ هنگامی كه عایقكاری در بیش از یك لایه انجام می‌شود لایه‌های متوالی عایق، باید عمود بر هم قرار گیرند. هر لایه از عایقكاری پس از تكمیل و پیش از شروع لایه بعدی، باید مورد بازدید و تأیید دستگاه نظارت قرار گیرد. سطوح عایقكاری شده باید در هنگام اجرای كارهای ساختمانی از هر گونه آسیب و رویارویی با عوامل مضر و مصالح خورنده مانند آهك محافظت گردند و چنانچه صدمه‌ای دیده باشند، با دستور و زیر نظر دستگاه نظارت به نحو مطلوب تعمیر و مرمت گردند.
ـ سطوح عایقكاری شده باید پس از تكمیل با لایه محافظی پوشانده شوند.
- ایجاد زیرسازی مناسب برای انجام عایقكاری ضروری است.
پس از ایجاد شیب جزئی بین (1%) تا (3%) با کانکریت سبك، پوكه و نظایر اینها، باید زیرسازی عایقكاری بام با اندود ریگ سیمنت نرم به نسبت 3 : 1 یا با ریگ آسفالت نرم به ضخامت 5/1 تا 2 سانتیمتر انجام شود و سطح آن كاملاً صاف گردد. سطوح زیر عایقكاری باید كاملاً محكم، صاف و تمیز باشند، زیرا جزئی از عایقكاری به شمار می‌روند.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات